NGA RUSIA: Milan rikthehet në sulm: ja oferta e re!” Gazzetta dello Sport: “Prapaskena Claudinho-Vlasic”

Me Josip Ilicic gati i zbehur si objektiv, teksa sot slloveni realizoi dy gola në miqësoren e Atalanta-s, Milani vazhdon kërkimin për një sulmues krahu dhe fantazist.

Në fakt, slloveni ishte alternativa për ditët e fundit të gushtit, por duket se trajneri Gasperini e ka bindur të qëndrojë.

Sipas asaj që raportohet nga portali rus eurofootball.ru, në fakt, edhe pse gjatë kësaj kohe ska pasur asnjë lajm, Milani nuk ka lënë pas dore Vlasic pasi futbollisti kroat dëshiron të vishet kuqezi dhe shpreson deri në fund të merkatos të ndodhë kjo gjë…

Ai pëlqehet shumë nga trajneri dhe drejtuesit e Milanit. Rossonerët do të përpiqen të bindin CSKA me një ofertë huaje me detyrim për ta blerë me plotësimin e disa kushteve…

Gazetari Carlo Laudisa, ekspert i tregut nga La Gazzetta dello Sport, komentoi në kanalin Youtube të Carlo Pellegatti mbi negociatat për mesfushorin e ri sulmues të Milanit:

“Zgjedhja e parë mbetet Ziyech nga Chelsea (sot shënoi në Superkupë dhe më pas u dëmtua) Ka një sfond për të tjerët.

Ka një prapaskenë edhe për dy lojtarë: Basilian Claudinho i Bragantino kishte qenë në fletoret e Rossonerëve për muaj; pastaj Zenit trajtoi Vlasic, një tjetër objektiv i Milanit, pa qenë në gjendje ta kapte atë dhe bleu Claudinho.

Vlasic, i cili luan te CSKA Moska, ende mendon për Milanin, ndërsa Milani mendon për Ziyech në radhë të parë. Po sikur në vend të kësaj Vlasic të ishte i zgjedhuri në fund?”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu