Nga Rusia – Milan, pista Vlasic rihapet totalisht: formula ndryshon

Një pistë që dukej se ishte zhdukur por duket të jetë përsëri në modë sot. Milani u kthye fuqishëm te Nikola Vlasic, mesfushori sulmues që luan në Rusi, te CSKA Moska. Një objektiv i deklaruar që dukej se ishte më larg.

Vlasic është konsideruar prej javësh një përforcim ideal për kabinën e fantazisë te Milani. Ai ka cilësi të shkëlqyera teknike, njeh kuqeziun Rebic shumë mirë dhe është një futbollist i datelindjes 1997, prandaj i ri dhe plotësisht në përputhje me projektin teknik të Elliott.

Në orët e fundit, Milani dhe CSKA do të kishin nisur përsëri kontaktet. Kuqezinjte trokitën përsëri në derën e klubit rus dhe duket se këtë herë ka ardhur një mesazh mirëseardhjeje për të negociuar, madje edhe në një mënyrë më të favorshme për vetë Milanin.

Lajmet e fundit vijnë nga Danny Armstrong, gazetar korrespondent për Russia Today, shumë i informuar për lajmet e tregut të transferimeve të vendit sovjetik.

Prandaj, duket se CSKA Moska ka hapur opsionin e një huazimi të rëndë.

Lajmet që vijnë nga kryeqyteti rus flasin për një kundër-propozim të mundshëm nga klubi i Vlasic. Rusët do të thoshin “po” për një hua prej 10 milionë eurosh me një detyrim blerje të caktuar në 20 milionë për t’u paguar në të ardhmen (në disa vjet i ndarë)

Prandaj një lloj pagese e shtyrë që do të favorizonte investimin e Milanit.

Kuqezinjte do te shpresonin për një zbritje të përgjithshme në çmimin e shitjes së Vlasic, i cili ende vlerësohet në një total prej 30 milionë eurosh nga klubi i tij.

Por është bërë përparim i rëndësishëm, pasi CSKA deri më tani kishte hedhur poshtë hipotezën e një huazimi…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu