NGA PORTUGALIA: Milani i ofron parakontratë sulmuesit të Portos, detajet ekonomike!

Sipas asaj që u raportua nga Bruno Andrade, gazetari Portugez i A Bola, Milan i ka ofruar një parakontratë Otavio, i lindur në 1995 dhe pjesë e Porto dhe sulmues i majtë ose i djathtë, por edhe fantazist pas sulmuesit kryesor.

Kontrata e tij skadon në qershor 2021. Një kontratë 4-vjeçare dhe një bonus prej një milion eurosh do të ishte gati për mesfushorin sulmues në momentin e firmës.

Porto është njoftuar për ofertën kuqezi dhe do të përpiqet ta mbajnë lojtarin, por duket gjithnjë e më e vështirë.

Sipas portalit lusitan, javët e fundit për Otavio ka pasur sondazhe nga Fiorentina dhe ekipet arabe. Lojtari do të preferonte të qëndronte në Evropë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu