Nga Milano në Botë, fanella “Away” kuqezi me mision humanitar gjithashtu…

Milan dhe Puma zbuluan sot zyrtarisht fanellën e transfertës (të dytën) që skuadra kuqezi do të përdorë në sezonin 2021/2022.

Uniforma është e bardhë, me futje të kuqe dhe të artë.

Kompleti i veçantë i artë feston punën e Fondazione Milan, organizata bamirëse e klubit, me një mbishkrim nën jakë në pjesën e pasme të fanellës.

Këmisha e re Aëay është bërë unike nga një model karakteristik i frymëzuar nga gjashtë qytete të përfshira në një iniciativë bamirësie, fillimi zyrtar i të cilave është planifikuar për në shtator.

Nisma “Nga Milano në Botë”, konceptuar nga Fondacioni Milan në partneritet me PUMA, do t’u japë tifozëve Rossoneri nga e gjithë bota mundësinë për të votuar për të mbështetur një nga gjashtë projektet socio-arsimore të propozuara, të zhvilluara së bashku si organizata lokale jo-fitimprurëse dhe ndërkombëtare në po aq qytete. Rezultati përfundimtar i nismës parashikon zhvillimin e programit të zgjedhur, të lidhur me një nga gjashtë qytetet e përfshira: Neë York (SHBA), Rio de Janeiro (Brazil), Kolkata (Indi), Melburn (Australi), Nairobi (Kenia) dhe Milano (Itali).

Casper Stylsvig, Drejtori i Përgjithshëm i të Ardhurave të AC Milan, tha: “Ne jemi krenar që lançojmë këtë komplet Aëay me partnerin tonë Puma dhe festojmë angazhimin e Fondazione Milan, duke punuar vazhdimisht për të ndihmuar njerëzit në nevojë si në nivel lokal ashtu edhe ndërkombëtar.

Fanela është shumë elegante me ngjyrën e saj të artë dhe modelin gjeometrik, por mbi të gjitha do të na ndihmojë të shkaktojmë një ndryshim konkret në botë përmes iniciativës “Nga Milano në Botë”, e cila do të nisë në një të ardhme të afërt.

Ne jemi veçanërisht krenarë që jemi në gjendje ta bëjmë këtë si një klub, sepse iniciativa përshtatet në mënyrë të përsosur në rrugën tonë të përgjegjësisë sociale që mbetet një aspekt shumë i rëndësishëm i punës sonë në Milano, brenda dhe jashtë fushës “.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu