Nga Milani te Spezia në ditën e fundit të merkatos: por Maldini mbajti 50% të kartonit. Motivi

Nga Milani te Spezia në fund të merkatos.

Sulmuesi i ri i lindur në vitin 2003, Henoc N’Gbesso u largua nga Milano pas nëntë vitesh të kaluara te kuqezinjtë, nëntë vjet në të cilat ai është rritur shumë, madje duke arritur qëllimin për të luajtur në Primavera 1.\

Operacioni midis dy klubeve ishte një bliz, me një shumë të rëndësishme dhe mbi të gjitha për lojtarin që ka bonuse të ndryshme brenda kontratës së tij.

Por ka një detaj që nuk mund të nënvlerësohet: Milani ka mbajtur 50% të kartonit në rast të një rishitje në të ardhmen, duke ‘kontrolluar’ rritjen e sulmuesit italian tashmë në xhiron e U-19.

Spezia ka investuar shumë, por Milani mbetet vigjilent dhe studion rrugën e tij: topi tani i kalon Henoc N’Gbesso, i cili do të duhet të provojë vlerën e tij në fushë! Fillimisht ai do ta nisi nga U-19 e Spezias duke udhehequr sulmin por mund te kete edhe thirrje ne ekipin e pare.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu