Nga Milanello, gazetari i Sky tregon gjendjen e Rebic dhe Mandzukic: Ka befasuar Mario! Si kurrë më parë…

Skuadra kuqezi po përgatitet për ndeshjen e fundit dhe vendimtare të dielën në mbrëmje kundër Atalanta. Një ndeshje “finale” drejt Ligës së Kampionëve, dhe Stefano Pioli absolutisht dëshiron të motivojë ekipin e tij për të arritur qëllimin e dëshiruar.

Në orët e fundit, disa prapaskena kanë mbërritur në lidhje me atë që mund të jetë formacioni fillestar që trajneri i Milanit do të fusë në fushë kundër lojtarëve të Bergamos.

Kishte këmbëngulje për një prani të mundshme, së bashku dhe nga minuta e parë, e Leao dhe Rebic, edhe nëse portugezi dukej se ishte në balotazh me Brahim Diaz.

Manuele Baiocchini foli me mikrofonat Sky Sport direkt nga Milanello. Gazetari raportoi një lajm që do të shqetësojë mjedisin kuqezi. Në fakt, ai deklaroi se Rebic, dje bëri vetëm gjysmën e punës së bashku me grupin sepse nuk ishte 100%.

Gjysma tjetër e trajnimit u bë në palestër. Për këtë arsye, në provat taktike të përgatitura nga Stefano Pioli u provua Leao qendror, me Brahim Diaz, Calhanoglu dhe Saelemaekers pas tij.

Baiocchini siguroi se nuk do të ishte asgjë serioze për Ante Rebic, kështu që sot trajneri do të jetë në gjendje të vendosë.

Vetë Baiocchini gjithashtu bëri një pauzë për të folur në lidhje me Mario Mandzukic. Korrespondenti i Sky Sport njoftoi se për herë të parë sulmuesi kroat ka pasur një stërvitje të shkëlqyeshme.

Duket se Mario mund të mburret me një formë të arritur kurrë më parë në përvojën e tij në Milano. Kush e di nëse Pioli nuk do të rezervojë disa surpriza stërvitore dhe në fund vendos të fusë kroatin si sulmuesin e parë?!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu