Nga kritikat te duartrokitjet, Calabria tregon se çfarë ka ndryshuar te Milani!

Ndër lojtarët që ka spikatur te Milani deri tani është Davide Calabria, i jashtëzakonshëm ndaj Bologna në Serie A por edhe ndaj Shamrock Rovers në Europa League.

Mbrojtësi i Milan, shpesh i kritikuar edhe nga tifozeria për paraqitjet e dobëta, u intervistua nga Milan TV.

“Individët mund të bëjnë diferencën, ne kemi individë të rëndësishëm në këtë ekip. Atëherë sigurisht që varet edhe nga gjendja mendore e grupit, për momentin kemi besim të plotë, jemi të sigurt për atë që bëjmë, jemi të bindur i cili nuk është një përfundim i paramenduar”.

“Jemi në një moment pozitiv si mendërisht ashtu edhe fizikisht dhe fusha po na jep rezultatet që po kërkojmë dhe që duam, dhe për këtë arsye ekziston një sukses i gjërave pozitive që janë të mira vetëm për ekipin dhe për klubin”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu