NGA FRANCA! Milani kryen goditjen, pritet zyrtarizimi: detajet e akordit

Shitja e Jens Petter Hauge i lejon Milanit të ketë më shumë hapësirë ​​për manovrim në tregun e transferimeve në hyrje.

Paolo Maldini dhe Frederic Massara mund të përpiqen të përshpejtojnë fushatën e merkatos, duke pritur lamtumira të mëtejshme (Conti dhe Castillejo).

Një nga qëllimet duket të jetë Yacine Adli, mesfushor dhe fantazist që luan te Bordeaux.

Ka pasur kontakte konkrete për 21-vjeçarin francez, një talent që udhëheqësi i skautingut Geoffrey Moncada dhe bashkëpunëtorët e tij e kanë ndjekur shumë në sezonet e fundit.

Klubi kuqezi duket i vendosur të përpiqet ta tërheqë atë.

Gazetari francez Vincent Romain zbuloi në profilin e tij në Tëitter se Milani dhe Bordo janë afër marrëveshjes për transferimin e Adli.

Operacioni me vlerë 15 milionë euro, përfshirë shpërblimet.

40% e shumës që tejkalon 5.5 milion do të shkojë për PSG, klubi nga i cili Girondins e kishte blerë lojtarin në janar 2019.

Një tjetër gazetar transalpin, Clement Carpentier, gjithashtu konfirmoi lajmin.

Adli duhet të arrijë në Milano në orët e ardhshme. Pothuajse është bërë. Një e dhënë është se lojtari nuk u stërvit me Bordeaux këtë mëngjes.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu