NGA FRANCA: Milani ka prezantuar ofertën për yllin e Marseille! Tani pritet përgjigjia e tij

Ka disa lojtarë interesantë kontratat e të cilëve skadojnë në qershor 2021 dhe përfaqësojnë mundësi interesante të tregut. Midis këtyre është edhe Florian Thauvin.

Nuk është mister që Milani i ka vënë syrin anësorit të djathtë sulmues të Marseille. Një profil që do të ishte shumë i përshtatshëm për Stefano Pioli, duke marrë parasysh cilësitë e tij dhe gjithashtu përvojën e mirë të akumuluar.

Ai ka lindur në vitin 1993 dhe ka marrë pjesë në kupat e Evropës, por ishte gjithashtu pjesë e Francës që fitoi Kupën e Botës 2018, megjithëse luajti vetëm disa minuta kundër Argjentinës.

Në Francë, Telefoot konfirmon që Milan i ka bërë ofertën vijuese Thauvin: një kontratë katër-vjeçare me një pagë neto prej 3 milion euro në sezon. Detajet e propozimit kuqezi ishin shfaqur tashmë në Itali ditët e fundit.

Thauvin offerta Milan

Operacioni nuk duket i lehtë, sepse agjenti i lojtarit filloi me një kërkesë prej rreth 5 milion euro në vit për pagën. Një pretendim i konsideruar i tepërt nga Paolo Maldini dhe Frederic Massara.

Ka një vlerësim të madh për ish-anësorin e Newcastle United, por klubi kuqezi nuk ka ndërmend të shkojë përtej një kufiri të caktuar shpenzimesh.

Marseille, nga ana e saj, po përpiqet në çdo mënyrë të rinovojë kontratën e Thauvin. Nuk është një mision i lehtë, sepse lojtari tërhiqet nga mundësia për ta provuar veten në një kampionat tjetër.

Thauvin offerta Milan

Sevilla po ndjek gjithashtu hapat e tij, e pakënaqur me performancën e ish-kuqeziut Jesus Suso.

Thauvin ka shënuar 3 gola dhe ka dhënë 5 asist në 12 ndeshje këtë sezon. Numra shumë të mirë. Milani do të bëjë gjithçka që është e mundur për ta siguruar atë, tashmë në janar 2021 ose verën e ardhshme, por negociatat nuk kanë marrë ende rrugën e duhur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu