Nga Franca: Milani i magjepsur, oferta tashmë i është dërguar Bordeaux!

Tregu francez lakmohet nga Milani tashmë prej kohësh.

Në seancat e fundit, Rossonerët sulmuan Ligue 1 dhe gjithçka ofronte.

Vetëm këtë verë Maignan dhe Ballo-Touré kanë mbërritur tashmë nga Franca.

Goditja tjetër mund të jetë një talent i  pastër që gjithmonë luan në ligën kryesore franceze.

Një mesfushor sulmues i  cili ka një veçori: ai ka të njëjtin mbiemër si një tjetër perspektivë e re nga përtej Alpeve e ndjekur tashmë në të kaluarën nga Milani.

Ky është Yacine Adli, emri i  vetëm i  Amine Adli nga Toulouse. Roli, megjithatë, është i  njëjtë, duke pasur parasysh se franko-algjeriani i  datëlindjes 2000 është një krijues loje, ose më mirë një element lidhës midis mesfushës dhe sulmit. Cilësi të shkëlqyera tashmë janë shfaqur me fanelën e Bordeaux.

Milani është gjithmonë në kërkim të një mesfushori qendror sulmues për të fuqizuar repartin, veçanërisht pas lamtumirës së Hakan Calhanogl.

Edhe nga Franca flitet për një negociatë tashmë të filluar për Adlin.

Gazetari Santi Aouma, i  portalit Footmercato, ka publikuar lajmet më të fundit mbi këtë marrëveshje të mundshme.

“Milan tashmë ka vënë në pjatë një ofertë prej 12 milionë eurosh në total për Adlin, plus 10% të rishitjes së ardhshme të talentit të ri.

Oferta i  është dorëzuar Bordeux, por nuk duket të jetë ofensiva e vetme konkrete. Arsenali, Tottenhami dhe Lille janë gjithashtu gati për të lëvizur dhe vënë një propozim në pjatë për të siguruar lojtarin 21-vjeçar”.

Adli u rrit në Akademinë e PSG, por Bordeaux vuri bast mbi të në janar 2019, duke e marrë për 5.5 milionë euro.

Ai tani është një element kryesor i  ‘Girondins’, aq sa bëri debutimin e tij si titullar fundjavën e kaluar në Ligue 1, në humbjen 2-0 të ekipit të tij kundër Clermont.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu