NGA FRANCA: “Milan-Simakan, afron akordi! Por, kujdes nga Leipzig…”

Julien Maynard, gazetar i Telefoot, foli në Tëitter për negociatat midis Milanit dhe Strasburgut për Simakan. Të dy klubet janë afër një marrëveshje për transferimin e mbrojtësit te kuqezinjtë.

Flitet për 15 milion euro plus bonuse të rëndësishme. Lojtari gjithashtu po flet me kuqezinjtë dhe Maldinin. Duhet theksuar konkurrenca nga Leipzig në Gjermani.

Sipas asaj që u raportua nga Loic Tanzi, gazetar i RMC Sport, Leipzig hyn në garë me Milanin për Mohamed Simakan, mbrojtësi qendror i Strasburgut.

Klubi gjerman do ta donte gjithashtu francezin në janar, duke parashikuar një largim të mundshëm të Upamecano në verë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu