Nga Franca – Milan, oferta zyrtare për Simakan: detajet!

Former AC Milan player Paolo Maldini looks on ahead the Serie A 2018/2019 football match between AS Roma and AC Milan at stadio Olimpico, Roma, February 3, 2019 Foto Andrea Staccioli / Insidefoto

Milani ka vendosur: gjithçka mbi Mohamed Simakan për të forcuar mbrojtjen në janar.

Qendra franceze e lindur në vitin 2000 duket të jetë goditja numër 1 e kuqezinjnve.

Dihet prej kohësh se si Milani dëshiron të mbyllë për blerjen e një qendërmbrojtësi sa më shpejt të jetë e mundur.

Pasi panë që Ozan Kabak, i cili duket se është i destinuar të përfundojë në Premier League ose diku tjetër në Bundesliga, Maldini dhe Massara kanë përshpejtuar për Simakan.

Edhe sot shtypi francez flet për një ofertë të parë zyrtare dërguar nga Milani në Strasburg, pronari i kartonit të Simakan.

L’Equipe konfirmon thashethemet dhe raporton propozimin prej 15 milion euro. Kjo është shuma që Milani dëshiron të shpenzojë për të nënshkruar mbrojtësin njëzet vjeçar.

Nëse do të jetë e mjaftueshme për Strasburgun ende nuk është parë, por gjatë verës ata kishin refuzuar ofertën prej 17 milionësh që ende vinte nga Milanello.

Situata e përgjithshme ekonomike në botën e futbollit mund ta ndihmojë Milanin. Prandaj, oferta mund të jetë gjithashtu e duhura për të siguruar Simakan.

Në orët e ardhshme, kontaktet dhe dialogjet do të fillojnë. Milani synon ta mbyllë sa më shpejt të jetë e mundur blerjen e mbrojtësit, në mënyrë që t’i japë Stefano Pioli një alternativë shtesë për gjysmën e dytë të sezonit.

Nëse hipoteza Simakan do të zhdukej, gjuetia do të vazhdonte me Lovato (Hellas Verona) ose Milenkovic (Fiorentina)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu