NGA FRANCA – Milan, del alternativa e Simakan dhe Kabak! Zbulimi i vitit në Ligue 1

Milani është gati të shesë Leo Duarte te Istanbul Basaksehir (huazim me të drejtë blerjë) dhe të marrë një mbrojtës të ri qendror.

Objektivi kryesor është ende Mohamed Simakan i Strasbourg, por deri tani francezët nuk kanë lëshuar ende pe dhe nuk po dorëzohen në kërkesën e tyre prej 20 mln eurosh edhe pse oferta kuqezi ka arritur në 18 mln bashkë me bonuse.

Paolo Maldini dhe Frederic Massara bënë një ofertë prej 15 milion euro plus 3 bonuse, por propozimi nuk u pranua. Leipzig e ka barazuar këtë ofertë dhe është gjithashtu i gatshëm të lërë lojtarin në huazim për pjesën tjetër të sezonit në Strasbourg, i cili e mirëpret këtë zgjidhje.

Milani, natyrisht, gjithashtu vlerëson mbrojtjen alternative alternative ndaj Simakan. Disa herë është folur për Ozan Kabak të Schalke 04 dhe Matteo Lovato të Hellas Verona. Por sot po del një emër i ri: Loic Badé.

Sipas Simone Rovera të Telefoot, Milani po vëzhgon lojtarin 20-vjeçar të Lens. Vëzhguesit kuqezi kanë ndjekur Badé disa herë në ndeshjet e fundit dhe ka interes të vërtetë nga klubi, i cili e konsideron atë një alternativë ndaj Simakan.

Francezi i lindur në 2000 ka bërë 20 paraqitje në Ligue 1 2020/2021, të gjitha si titullar. Kontrata e tij me Lens skadon në qershor 2023.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu