NGA FRANCA: “Milan, akord me sulmuesin! Tani duhet bindur ekipi, kushton 15 mln euro”

Tregu i transferimeve nga Franca gjithmonë është ndjekur nga Milan që kur Moncada u emërua si shefi i skautingut. Kuqezinjtë, në seancat e fundit të merkatos, kanë marrë nga Ligue1 Leao, Kalulu dhe Tatarusanu dhe në verë elementë të tjerë mund të arrijnë.

Këto ditë është biseduar me këmbëngulje për Mike Maignan. Portieri francez, me një kontratë që skadon në 2022, është gati të largohet nga Lille në qershor: Milani praktikisht ka arritur një mirëkuptim total me palët.

Maignan përfaqëson qartë planin B për portën, nëse çështja Donnarumma dështon përfundimisht sa i përket rinovimit.

Pasi u largua Florian Thauvin, i cili ka vendosur të martohet me projektin Tigres në Meksikë, në Francë po kërkon gjithashtu rolin e anësorit të djathtë. Në fakt, në fletoren e Djallit vazhdon të jetë Jonathan Ikone nga Lille.

Duhen rreth 25 milion euro për t’ua rrëmbyer francezëve. Prandaj, tregu premton të jetë i nxehtë dhe siç kemi parë në të kaluarën, surprizat nuk përjashtohen.

Nga Franca vjen lajmi për një marrëveshje nga Milani për të riun Amine Adli. Lojtari i vitit 2000, i zgjedhur nga UNFP (bashkimi i futbollistëve profesionistë francezë), si lojtari më i mirë i Ligue 2 sezonin e fundit, është gati të largohet nga Toulouse për hapin përfundimtar të cilësisë.

Sipas asaj që lexojmë në FootMercato, Milani do të kishte marrë “po”-në e futbollistit, ashtu si Marseille dhe Bayer Leverkusen.

Kontaktet midis palëve janë të shpeshta, por Toulouse do të duhet të bindet se, për momentin, ata nuk kanë ndërmend të bëjnë zbritje në kërkesën e 15 milion eurove. Adli gjithashtu pëlqen klubet e tjera gjermane, të tilla si Borussia Monchengladbach dhe Eintracht Frankfurt, por skuadrat e lartpërmendura do të duket se kanë një avantazh.

Prandaj, Toulouse duhet të jetë i bindur, i cili duhet të merret me kontratën e Adli që skadon në 2022.

Adli është një sulmues i majtë, i cili ka luajtur kryesisht si sulmues i parë gjatë sezonit, por gjithashtu mund të veprojë në të djathtë dhe në vijën e frontit. Numrat për francezin me origjinë marokene flasin për 33 paraqitje në Ligue 2, me tetë gola dhe shtatë asistime.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu