NGA FRANCA – Milan afrohet me Simakan edhe pse i dëmtuar, ka zhvillime të rëndësishme

Lëndimi i gjurit i pësuar nga Mohamed Simakan nuk ndikoi te Milani. Paolo Maldini dhe Frederic Massara vazhdojnë të negociojnë blerjen e mbrojtësit 20-vjeçar.

Klubi kuqezi kishte arritur të ofronte 15 milion euro plus 3 bonuse, një propozim që Strasburgu nuk e konsideroi të mjaftueshëm.

Në fakt, kartoni i lojtarit vlerësohet rreth 20 milion. Por dëmtimi i akuzuar nga francezi mund të favorizojë një ulje të kërkesave të klubit të tij.

Chelsea to battle AC Milan for £13.5m Strasbourg ace Mohamed Simakan

Sipas asaj që u zbulua nga Simone Rovera i Telefoot, marrëveshja midis Milanit dhe Strasburgut për Simakan po afron.

Pavarësisht dëmtimit të mbrojtësit, drejtuesit kuqezi synojnë ta blejnë atë për të përforcuar repartin e mbrojtjes.

Operacioni mund të zhbllokohet në një kohë të shkurtër. Hendeku midis ofertës dhe kërkesës është ngushtuar në orët e fundit.

Besimi duket se po rrjedh për transferimin e Simakan në Milanello. Pritet konfirmimi i mëtejshëm mbi statusin e negociatave. Për të mos harruar garën nga Leipzig, edhe pse lojtari ka shprehur preferencën për Milanin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu