NGA E HËNA MILANI NË STËRVITJE, CILI ËSHTË PROGRAMI

Nga e hëna Milani rikthehet në stërvitje për sezonin sportiv 2020-2021.

Në program janë edhe disa miqësore para nisjes së kompionatit.

Sipas informacioneve të Tuttosport, është shmangur ideja e derbit lombard mes Milanit dhe Monza-s, për t’u diskutuar në muajin shtator.

Më parë u përfol për këtë miqësore, por duket se nuk janë kushtet që të luhet.

Hapi i parë sezonal i kuqezinjve duhet të jetë në Milanello (ose përreth) kundër Novaras, tjetër klub “mik”.

Janë parashikuar të paktën 3 miqësore para fillimit të sezonit.

I mundshëm edhe një takim internacional.

Por gjithçka do të varet nga situata e infektimeve në nivel europian.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu