Nga Calhanoglu te Mandzukic, Milani “nuk dorëzohet”… Postimet e lojtarëve kuqezi

Humbja e së shtunës mbrëma kundër Spezia ishte sigurisht një ditë e keqe për Milanin, i cili gjithashtu u kapërcye nga Inter natën e kaluar në renditje.

Sidoqoftë, skuadra e stërvitur nga Pioli do të ketë menjëherë shansin ta kompensojë atë, fillimisht të enjten kundër Crvena Zvezda në kampionat dhe më pas të dielën në derbin kundër zikaltërve.

Pavarësisht nga periudha negative, megjithatë, kuqezinjtë nuk dorëzohen siç tregohet nga postimi i Calhanoglu në Instagram: “Ne nuk do të dorëzohemi”.

Mario Mandzukic ka qenë gjithmonë një njeri me pak fjalë, një njeri që gjithmonë ka preferuar të lërë fakte të flasin sesa fjalë boshe pas fjalësh.

Ky është kuptimi i postimit të kroatit në Instagram, i cili në një moment të vështirë për ekipin i kujton të gjithëve se fjalët i merr era, faktet mbeten: “E bëra mirë është më mirë se sa e folura mirë”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu