NGA BRAZILI: Po pret Florenzi, por zbulohet oferta e Maldinit për talentin e Gremio-s

Kanë mbetur vetëm dy javë për merkaton dhe Milani vazhdon të shfletojë për të gjetur emrat e duhur për të kompletuar skuadrën.

Djalli ka ende nevojë për të paktën tre fuqizime për te shtuar dhe njëra nga këto është mbrojtësi i djathtë, për të cilin Maldini ka disa vështirësi…

Pas Diogo Dalot dhe Alvaro Odriozola, objektivi kryesor është Alessandro Florenzi, por përkundër optimizmit të mediave në lidhje me këtë operacion, ende nuk është bërë asgjë.

Si dëshmi e kësaj shtohet edhe fakti se në orët e fundit ka dalë një profil tjetër për krahun e djathtë.

Një emër i panjohur për shumë njerëz, por për ekspertët një talent me perspektivë të madhe, dhe për të cilin do të duket se kuqezinjtë tashmë kanë bërë një ofertë.

Nga Brazili vjen lajmi se kuqezinjtë po negociojnë me Gremio për anësorin Vanderson. Ai është një krah i shpejtë dhe energjik, me hapësirë ​​të bollshme për përmirësim, pasi është vetëm njëzet vjeç.

Sipas raporteve nga uol.Esporte, Milani tashmë ka një ofertë për klubin brazilian prej dhjetë milionë eurosh duke përfshirë bonuset, e cila megjithatë u reufuzua.

Lojtari konsiderohet “i panegociueshëm” sepse Gremio është i bindur se vlera e lojtarit mund të rritet në mënyrë eksponenciale në muajt e ardhshëm.

Interesimi i Arsenalit gjithashtu u regjistrua kohët e fundit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu