NGA BRAZILI: Milani futet në ankand për talentin e Sao Paolo. Klauzola e tij nuk tremb

Sipas asaj që u zbulua nga portali brazilian UOL Esporte, Milani është interesuar konkretisht për brazilianin Brenner. Por ka një garë të rëndësishme për të mposhtur në gjuetinën për talentin e Sao Paolos.

Në fakt, Juventus dhe Paris Saint-Germain janë gjithashtu shumë të interesuar.

Who is Brenner? The £45m Brazilian wonderkid linked with Arsenal transfer -  football.london

Por i duhet kushtuar vëmendje të veçantë Ajax, i cili tashmë ka marrë lojtarë si David Neres dhe Antony nga ekipi brazilian vitet e fundit. Marrëdhëniet janë të shkëlqyera dhe mund të favorizojnë negociatat.

Kontrata e Brenner skadon në dhjetor 2022, kështu që Sao Paolo e di se deri në verën e ardhshme ata do të duhet të shesin xhevahirin e tyre.

Ekziston një klauzolë prej 50 milion euro, por lojtari do të largohet për një çmim shumë më të ulët. Milani është vigjilent, por konkurrenca nuk është e lehtë për tu mposhtur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu