Nga avioni privat në Francë te videokonferenca me Tottin, si dështuan Simakan dhe Rudiger!

Gjuetia për mbrojtësin qendror për të përforcuar Milanin përfundoi me… asgjë. Klubi kuqezi mbylli seancën verore të merkatos së pazakontë si shkak i pandemisë, pa asnjë goditje përfundimtare, diçka që nuk ishte verifikuar prej shumë vitesh!

Shumë emra kanë qenë në fokusin e Milanit për sa i përket prapavijës: nga Milenkovic, i preferuari i Stefano Piolit, te Kabaku, i riu turk i cili mund të kthehet në modë në janar.

Por dy lojtarët që “Djalli” trajtoi seriozisht në momentet e fundit të tregut të transferimeve ishin francezi Mohamed Simakan i Strasburgut dhe Antonio Rudiger më me përvojë, gjermani i Chelsea.

Sidoqoftë, të dy pistat janë zhdukur në fund, siç përshkruhet sot nga Tuttosport. Për shembull, Simakan nuk ka qenë kurrë shumë afër: mbrojtësi 20-vjeçar i kishte thënë po Milanit, por klubi i tij vendas nuk i pranoi ofertat dhe rritjet e minutës së fundit.

Shumë 20 milion euro të kërkuara nga Strasbourg. Edhe pse klubi kuqezi dërgoi një avion privat për të marrë Simakan në Milanello, marrëveshja dështoi pas “jo”-së së mprehtë për propozimin e fundit prej 15 milion euro plus një përqindje për çdo rishitje të ardhshme.

Milan pastaj kaloi te Rudiger. Gjermani mund të vinte në huazim nga Chelsea dhe dukej se ishte një opsion i vërtetë.

Paolo Maldini dhe Ricky Massara patën gjithashtu një konferencë me Francesco Totti, ndërmjetësuesin e operacionit. Por kostot e larta të rrogës (rreth 3.5 milion euro) e kanë larguar Milanin nga tavolina e negociatave.

Kuqezinjtë, për këtë arsye, qëndrojnë me “paketën” Kjaer, Gabbia, Romagnoli, Musacchio dhe Duarte deri në janar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu