Nga Anglia: “United do Kessie për të kursyer 100 mln euro!”

Nga Anglia duan Franck Kessie. Në veçanti, Manchester United, qe po ndjek një goditje të mundshme për atë rol, përkatësisht Declan Rice.

Ky thashethem i merkatos nxitet nga uebfaqja britanike Manchester Evening News, sipas së cilës afrikani është alternativa perfekte për Rice. Ky i fundit kushton rreth 100 milionë euro dhe është lidhur me shume me Chelsea, ku luajti në akademinë e të rinjve.

Lojtari i West Ham, pra, ka një çmim shumë të lartë dhe Franck Kessie, duke qenë se ai nuk jep sinjale pozitive në lidhje me rinovimin e kontratës, për momentin, mund të jetë i përshtatshëm për Djajtë e Kuq.

Skuadra e Manchesterit ka probleme të mëdha për të gjetur një mesfushor të mirë, pasi ata mund të mbështeten vetëm te Matic dhe Van De Beek në atë pozicion, por për holandezin nuk është roli i tij i natyrshëm.

Prandaj, Kessie me të vërtetë do të përfaqësonte një shans të madh për Manchester United, pasi ai do të arrinte në një transferim falas vitin e ardhshëm. Një goditje që do të shpëtonte britanikët ata 100 milionë të përmendur më lart.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu