NGA ANGLIA: Tomori ishte duke u transferuar diku tjetër, por kur erdhi telefonata e Maldinit…

Fikayo Tomori fitoi shumë shpejt besimin e Milanit, duke bindur jo vetëm Maldinin por gjithashtu dhe mbi të gjitha Piolin për ta konsideruar atë si titullar në projektin e tij.

Risultato immagini per fikayo tomori

Një alternativë e pabesueshme ndaj Romagnoli dhe Kjaer, një zgjedhje që anglezi bëri pikërisht kur legjenda kuqezi i telefonoi  personalisht për ta bindur atë të linte Chelsea dhe të ndihmonte Milanin të kthehej në Ligën e Kampionëve: për këtë arsye, sipas The Athletic, Tomori i tha jo Rennes dhe Ëest Ham, të cilët e kishin kërkuar atë pak para kuqezinjve.

Risultato immagini per fikayo tomori

Fokusi mendor me të cilin ai iu afrua përvojës së re ishte mbi të gjitha duke e vënë në dyshim veten në një mjedis krejtësisht të ndryshëm të futbollit ishte shumë i fortë për t’i rezistuar.

Tomori ishte dhe është i lumtur që zgjodhi Milanin dhe madje do të donte të qëndronte edhe më gjatë se sa vetëm 1 sezon, duke u ndjerë i çmuar, ndryshe nga ajo që ndodhi te Chelsea, ku vetëm Lampard i besoi!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu