Nga Anglia: “Shkëmbimi pothuajse është kryer, por Maldini nuk është i bindur për një gjë…”

Milani i Stefano Piolit po vuan nga dëmtimet, shumë, në fillim të sezonit. Probleme që kanë kushtëzuar zgjedhjet dhe rotacionet e teknikut, të cilave i shtohet edhe Alessandro Florenzi i cili do te kthehet pas një muaji.

Brahim Diaz gjithashtu nuk është në kushtet më të mira dhe mund të pushojë për disa gara. Gjithashtu sepse deri më tani ai praktikisht i ka luajtur të gjitha. Junior Messias po shërohet, pasi ka përfunduar pergatitjen e tij verore që nga fillimi, por ende nuk ka bërë debutimin e tij te Rossonerët…

Për fat të mirë, ka një ndalesë të re për ekipet kombëtare, dy javë punë në Milanello për ata që nuk do të thirren për ndeshjen kualifikuese për Kupën e Botës të ardhshme. Ngjarjet e fundit kanë treguar se si skuadra nuk është kurrë mjaft e gjere ne stol, veçanërisht nëse ka profile jashtë projektit teknik në radhët e kuqezinjve…

Ne i referohemi veçanërisht Samu Castillejo. Spanjolli do të konsiderohet si një tepricë e thjeshtë për Piolin. Alessandro Florenzi është alter ego i Saelemaekers në krahun e djathtë. Kjo është arsyeja pse ish-lojtari i Villareal do të thotë lamtumirë në merkaton e dimrit.

U fol për një kthim në Spanjë gjatë verës, një kthim në shtëpi që nuk u materializua dhe në këtë pikë ai mund të shkonte për të luajtur në një ligë tjetër përveç Sere A dhe La Liga.

Në fakt, skuadra e ardhshme e Castillejo mund të jetë Tottenham. Siç raporton CaughtOffside.com, të dy klubet po mendojnë për një shkëmbim me Harry Winks.

Edhe futbollisti anglez, me origjinë spanjolle, nuk ka gjetur hapësirë ​​në fillim të sezonit dhe sa i përket anësorit të Milanit, Spurs kanë çdo qëllim për t’i gjetur atij vend.

Sidoqoftë, Tottenham gjithashtu kërkon një pagese prej 4/5 milion euro. Milani reflekton. Me një shpenzim të kufizuar ekonomik, mund të arrihet te një mesfushor i aftë për të zëvendësuar Bennacer dhe Tonali shumë mirë.

Pse nuk është bërë gjithçka tashmë? Drejtuesit po vlerësojne me kujdes brishtësinë e lojtarit, qe shpesh ka luftuar me problemet e kyçit të këmbës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu