NGA ANGLIA: Refuzohet oferta e parë e Maldinit për talentin nga Mali në pronësi të Sheffield!

Gjithmonë i vëmendshëm ndaj talenteve të rinj të futbollit evropian, Milan i Maldini dhe Massara vazhdon të vëzhgojë ligat kryesore kontinentale (dhe më gjerë) në kërkim të perlës tjetër që do të bashkohej me kuqezinjtë.

Shumë emra në fletoren e menaxherëve, të cilët sidoqoftë do të kishin kufizuar rrethin e profileve.

Dhe mes këtyre, do të shfaqej emri i Ismaila Coulibaly, një mesfushor shumë i ri në pronësi të Sheffield United dhe aktualisht i huazuar te Beerschot, një klub i ligës belge.

Një interes që do të kishte rezultuar tashmë në një negociatë të vërtetë, siç tregojnë dhe dokumentojnë tabloidët anglezë, me Milanin të vendosur për të blerë lojtarin afrikan.

Sipas asaj që raportohet nga media britanike ‘Yorkshire Live’, Milani do të kishte ofruar dhjetë milion euro për kartonin e Ismaila Coulibaly: një propozim që Sheffield United ka refuzuar për momentin.

Nga ana tjetër, maliani konsiderohet si një nga perspektivat më interesante të klubit anglez, si dhe një emër i ndjekur nga disa ekipe të larta evropiane.

Një talent i parakohshëm, i pajisur me një fizik dhe personalitet tashmë të rëndësishëm, Ismaila Coulibaly po vërehet me fanellën e Beerschot në Jupiler League.

Këtë vit, si mesfushor qendror i klubit belg, ai tashmë ka regjistruar pesë gola në njëzet e dy paraqitje: një raport me golin që nuk ka kaluar pa u vënë re nga shumë tifozë.

Disa klube në Premier League po e shikojnë atë, por gjithashtu mbi të gjitha nga Franca: sezonin e ardhshëm, ai mund të kthehet në Sheffield United, duke kuptuar saktësisht se çfarë e ardhme e pret atë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu