Nga Anglia – Pistë e re për Milanin, Maldinit i propozohet ish-fantazisti i Lazios!

Pistë e re tregu del nga Anglia, të paktën sipas informacionit në shtypin britanik.

Tabloidi Daily Mail shkruan se Milani po ndjek me interes fantazistin brazilian që e njeh mirë Serinë A italiane dhe që mund të kthehet së shpejti.

Po flasim për Felipe Anderson, një sulmues në pronësi të Ëest Ham, i lindur në 1993, por aktualisht i huazuar në Porto.

Sipas këtyre thashethemeve, Felipe Anderson është gati të largohet nga klubi portugez, ku konsiderohet si një zhgënjim.

Ish talenti i Lazios ka grumbulluar 90 minuta me fanellën e Dragoes. Ai praktikisht nuk u konsiderua kurrë nga trajneri Sergio Conceicao.

Prandaj ai do të kthehet te Ëest Ham, i cili synon ta xhirojë atë në një klub tjetër të interesuar. Ashtu siç do të ishte Milani.

Duket se kuqezinjtë kanë kërkuar informacion për lojtarin brazilian, i cili megjithatë la kujtime të mira gjatë përvojës së tij me Lazio.

Milani mund ta mendonte atë si një goditje në janar, gjithmonë me formulën e huasë+të drejtën e blerjes. Në realitet, emri i Anderson u është propozuar udhëheqësve të Milanit javët e fundit.

Nuk është e sigurt që Maldini dhe Massara e përjashtojnë këtë mundësi. 27-vjeçari mund të përfaqësojë një burim me kosto të ulët për vijën e mesfushorëve sulmues, të paktën deri në fund të kampionatit aktual.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu