NGA ANGLIA: Milani dhe United, duel i fortë për talentin e ri të futbollit argjentinas dhe botëror

Milani nuk ndalet në peshkimin e talenteve. Këtë herë, Moncada (shefi i scout) i ka hedhur rrjetat në Amerikën Latine, pra përtej Oqeanit.

Sipas Sunday Mirror, Milan po vëzhgon talentin 16-vjeçar Alex Luna që luan me Atletico Rafaela (Serie B e Argjentinës).

Duke shënuar 16 gola para mbylljes për shkak të pandemisë, Luna ndiqet gjithashtu nga disa klube të mëdha si Manchester United, Barcelona, ​​Barcelona, ​​Psg, Roma, Atletico Madrid, Bayern Munchen, Arsenal dhe Manchester City.

Neymar è meglio di Ronaldo': ecco chi è Alex Luna, il talento argentino  accostato al Milan | Primapagina | Calciomercato.com

Sipas shtypit anglez, Milani dhe United aktualisht janë skuadrat më të përparuara në përvetësimin e talentit argjentinas, por ai pritet të qëndrojë i huazuar në klubin e tij aktual deri në vitin 2022.

Lojtari i datëlindjes 2004 është numri klasik “10”: teknikë e shkëlqyer, sens i mirë i golit dhe një e dhënë fantastike në pasimet për shokët e tij të skuadrës.

Të gjitha këto cilësi, të kombinuara me performancat e tij me klubin dhe me ekipet kombëtare të të rinjve argjentinas, kanë bërë që pothuajse gjysma e Evropës ta vërejë atë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu