NGA ANGLIA: Milan-Chelsea, tavolina e nxehtë! Jo vetëm Tomori, shfaqet edhe sulmuesi

Milani po flet me Chelsea për një operacion të transferimit të dyfishtë, të paktën siç raportohet nga tabloidët anglezë.

Kontaktet midis kuqezinjve dhe klubit të Londrës janë të shpeshta për dy lojtarë që janë shumë të njohur për Milanello.

Emri i parë është mjaft i qartë. Milani dëshiron të mbajë Fikayo Tomorin, qendrën anglo-kanadeze që u bashkua me fanellën kuqezi në janar.

Marrëveshja e tij e huasë është e qartë: ajo do të skadojë më 30 qershor, por me mundësinë e shlyerjes përfundimtare në 28 milion euro.

Milani po punon së bashku me Chelsea në përpjekje për të ulur kërkesat, gjithashtu duke pasur parasysh performancën pak në rënie të Tomorit. Përveç diskutimit për të ardhmen e Tomorit, menaxherët po konsiderojnë edhe një sulmues, gjithmonë pjesë e skuadrës së Blues.

Sulmuesi në fjalë është anglezi Tammy Abraham. Një sulmues i ri në të njëjtën moshë me Tomori (i lindur në 1997), i rritur te Chelsea.

Në fakt, futbollisti u rrit në ekipin londinez, duke provuar huazimin në përvojat me Swansea dhe Aston Villa.

Ndërsa nuk konsiderohet titullar, ai ka shënuar 12 gola zyrtarë në 31 paraqitje të përgjithshme.

Sipas asaj që shkruan Evening Standard, Milani do të kishte përfunduar në gjurmët e Abrahamit.

Tani dihet se si Paolo Maldini po vlerëson profile të ndryshme për të forcuar sulmin, për të gjetur zëvendësin e ardhshëm të Ibrahimovic. Dhe profili i 23-vjeçarit londinez nuk duket se ka kaluar pa u vënë re.

Sidoqoftë, problemi është i dyfishtë: konkurrenca e fortë nga klube të tjera angleze, të tilla si West Ham dhe Leicester City. Por edhe çmimi i kartonit të tij, me Chelsea duke kërkuar 40 milion paund për të lënë Abrahamin të shkojë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu