NGA ANGLIA: Klopp merr vendim mbi Kabak dhe i hap rrugën Milanit

Milani është duke kërkuar të paktën një qendërmbrojtës këtë janar pasi ata kërkojnë të forcojnë një repart me pak alternativa dhe Kabak është një nga emrat që ka qenë vazhdimisht i lidhur me një lëvizje në San Siro që nga afati i transferimit të verës. .

Marc Behrenbeck i Sky Germany në Twitter njoftoi se Kabak do të preferonte një lëvizje në një klub tjetër të Bundesligës ose në Premier League, me Milanin “planin B”.

Në këtë moment pas tij janë Manchester United, Liverpool dhe RB Leipzig.

Sipas Liverpool Echo, Liverpool nuk është i etur për lojtarin turk dhe nuk do të bëjë një lëvizje për të muajin tjetër kur të hapet afati i transferimit.

Raporti shton se Manchester United, Milan, RB Leipzig dhe Liverpool kanë qenë të gjithë të lidhur, megjithatë ai nuk do të zhvendoset në Anfield.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu