NGA ANGLIA: Chelsea në sulm për Kessie, e do Tuchel! Ofrohet shkëmbim dhe para, Pioli bën bllokadë

Mënyra se si Fikayo Tomori u përshtat te Milani duket se është diçka e paimagjinueshme. Menjëherë në fushë me një stërvitje dhe titullar më pas, sigurisht nisur edhe nga dëmtimi i Simon Kjaer.

Nxënësi i Lampard menjëherë tregoi vlerat e tij si në kampionat, ku ai tashmë bëri debutimin e tij si titullar, ashtu edhe në ndeshjen e Coppa Italia kundër Inter.

I rrëmbyer nga Chelsea me formulën e huasë me të drejtën e blerjes – vendosur pak më pak se 30 milion – anglezi arriti në Milanello me dëshirën për të qëndruar.

Fillimisht, klubi londinez kishte kërkuar nga Milani 35 milion për blerjen, por menaxherët kuqezi e ulën në 28, vetëm për të ecur përpara në negociata në verë.

February 7, 2021, Milan, Italy: Milan, Italy, Giuseppe Meazza stadium, February 07, 2021, Fikayo Tomori of AC Milan warms up during AC Milan vs Crotone FC – Italian football Serie A match Italian football Serie A match – AC Milan vs Crotone FC, milan, Italy PUBLICATIONxINxGERxSUIxAUTxONLY – ZUMAl164 20210207_zsa_l164_214 Copyright: xFabrizioxCarabellix

Tani, thashethemet e para po vijnë nga Anglia në lidhje me interesin e Tuchel për Franck Kessie, dhe hipoteza është ajo e një shkëmbimi plus kompensimi për kuqezinjtë.

Për momentin vlerësimi i Kessie është rreth 40 milion euro, ndërsa shpërblimi i Tomorit është caktuar – siç u përmend – në 28 milion.

Mesfushorët e Pioli kanë filluar të ndiqen nga e gjithë Evropa dhe prej disa muajsh ndiqen performancat e tyre, absolutisht mbi të gjitha pritshmëritë optimiste.

Interes të fortë nga Manchester City i Guardiola-s për Ismael Bennacer verën e kaluar. i rrëmbyer nga Empoli për rreth 16 milion euro, tani ka arritur vlerësimin e 50 milion eurove.

Por Milani nuk do të kishte ndërmend të shiste ndonjë nga goditjet e tij të mëdha dhe në fakt do të punonte për të ruajtur yjet e tij.

Kontrata e Kessie, megjithatë, do të skadojë në 2022, dhe Djalli nuk ka dëshirë ta privojë veten për momentin.

Franck, siç theksohet shpesh nga Pioli, është i pazëvendësueshëm dhe drejtuesit po punojnë për rinovimin e tij, së bashku me atë të Calabria, Chalanoglu dhe Donnarumma.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu