NGA ANGLIA: Bennacer, Manchester City e ka seriozisht! Prapaskenat

Ismael Bennacer ka të ngjarë të bëhet një emër i nxehtë për tregun transferues të Milan në fund të sezonit aktual.

Futbollisti franko-algjerian, i marrë nga Empoli në verën e vitit 2019 për 16 milion euro, është një element themelor për Milanin e Stefano Pioli.

Muajt ​​e fundit me kuqezinjtë ai është rritur shumë dhe po tregon se ka cilësi të jashtëzakonshme.

Arsyeja pse Djalli nuk do të donte ta privonte veten prej tij. Bennacer, te Milani, është shumë mirë dhe dëshiron të qëndrojë dhe të luajë për kuqezinjtë.

Aq më tepër nëse Djalli, në fund të sezonit aktual, godet qëllimin e kualifikimit për edicionin e ardhshëm të Champions League.

Kjo ishte dikur shtëpia natyrore e Milanos. Për 7 vjet, megjithatë, skuadra milaneze nuk ka arritur ta shënjestrojë.

Sidoqoftë, performancat e Bennacer, nën kontratë me Milanin deri më 30 qershor 2024, kanë tërhequr interesin e shumë klubeve më të mira në Evropë.

Në veçanti, futbollisti i pëlqen PSG, Real Madrid dhe Manchester City.

Milan, në verë, refuzoi 40 milion euro të ofruara nga klubi parisien për ish-lojtarin gjithashtu të Arsenalit.

Verën e ardhshme, megjithatë, klubi Via Aldo Rossi mund të ketë duart e lidhura dhe të detyrohet të shesë numrin “4”.

Calciomercato Milan, Bennacer al Manchester City: lo cerca Guardiola

Në fakt, klauzola prej 50 milion eurove e parashikuar në kontratën e Bennacer me Milan do të aktivizohet.

Një shifër që, sipas raporteve në Angli nga “Sport Ëitness”, sigurisht që nuk e tremb Manchester Cityn e Pep Guardiola.

Citiznes  janë gati të nisin sulmin serioz për Bennacer: ata janë të gatshëm të paguajnë shumën e plotë të klauzolës në verën e vitit 2021, në mënyrë që ta sjellin mesfushorin nën drejtimin e Guardiolas.

Guardiola, siç thuhet, ka biseduar tashmë me agjentin e Bennacer disa muaj më parë në mënyrë që të bindte lojtarin të zgjidhte të bashkohej me Manchester City.

Qasja dështoi në vitin 2020, por çfarë mund të ndodhë në 2021?

Për klubin e Al Mubarak nuk do të jetë problem të paguajë 50 milion euro të klauzolës.

Në atë pikë, me Milanin në pamundësi për të kundërshtuar, topi do të kalojë te Bennacer. Kush së shpejti do të thirret për të vendosur për të ardhmen e tij

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu