NGA ANGLIA: “Bellerin largohet nga Arsenali, edhe Milani i interesuar. Shifrat!”

Këto janë ditë me përqendrim të madh për të gjithë klubin kuqezi. Në më pak se dy javë fati i Djallit mund të shkruhet, por drejtuesit – pavarësisht se koka është në fushë – tashmë po përpiqen të ecin përpara.

Nuk është sekret që Massara dhe Maldini janë ndër më aktivët në treg, dhe merita e madhe e këtij sezoni është gjithashtu e tyre.

Nëse në janar dyshja solli në Milanello Fikayo Tomori, njeriu dhe emri i momentit, çifti i menaxherëve ende mund të tërhiqte nga Premier League, për të forcuar repartin e prapavijës.

Blerja e Tomorit tani duket e pashmangshme, siç raportohet edhe nga media britanike në orët e fundit.

Gjithashtu nga Londra, por këtë herë nga ana e Gunners, një mundësi e shkëlqyeshme arrin për Milanin për një lojtar i cili tani po ndahet me klubin.

Ky është Hecotr Bellerin, mbrojtësi spanjoll i Arsenalit, i cili ka arritur në fund të aventurës së tij.

Kjo u raportua nga tabloidi The Sun, i cili fliste për një interes të fortë nga Milan dhe Paris Saint Germain.

Fabrizio Romano shkruajti në Tëitter për një lamtumirë të afërt në verë për mbrojtësin spanjoll.

Arsenali do të ndjekë, në verë, dy profile: Max Aarons dhe Emerson Royal.

Kjo tregon qartë rrugën për divorcin me Bellerin. Lojtari tashmë e ka bërë të ditur se ai dëshiron të largohet, pas 11 vitesh Gunners, pasi në moshën 26 vjeç do të donte një përvojë të re.

The Sun përfshin edhe interesin e Milanit. Siç raportohet nga tabloidi britanik, Arsenali do të dëshironte të merrte të paktën 35 milion euro nga largimi i spanjollit, edhe nëse kontrata skadon për dy vjet.

Por, gatishmëria e Bellerin për t’u larguar mund të çojë vlerën e kartonit në 20 mln euro.

Fabrizio Romano, siç u përmend, gjithashtu ndërhyri në këtë çështje direkt nga kanalet e tij sociale. Në Tëitter, eksperti i tregut të transferimeve raportoi: “Bellerin ka një shans të madh për të lënë klubin në verë, Arsenali po kërkon një mbrojtës të ri të djathtë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu