Nesta duartroket sezonin e Milanit dhe “shtrengon” gjuhën te Donnarumma: “Nuk më intereson”

Alessandro Nesta, ish mbrojtësi i Milanit, u intervistua këtë mëngjes gjatë përurimit të Miracoli F.C. Ekipi u themelua nga Calciosociale, një organizatë që ka funksionuar në lagje të vështira për shumë vite dhe synon të propozojë një model futbolli alternativ dhe gjithëpërfshirës.

Gjatë ngjarjes, Nesta u intervistua për çështje të ndryshme në lidhje me futbollin italian dhe Serinë A.

Ish mbrojtësit iu kërkua t’u përgjigjej disa pyetjeve mbi Milanin.

Para së gjithash, Nesta shprehu mendimin e tij për sezonin e Milanit dhe për rezultatet e shkëlqyera të arritura: “Ajo që bëri Milani ishte një punë shumë e rëndësishme.

Shumë skuadra këtë vit dëshironin të kualifikoheshin për në Champions League, dhe nuk ishte aq e lehtë që Milani të arrinte vendin e dytë. Pioli bëri një punë të shkëlqyeshme, unë jam shumë i kënaqur dhe i lumtur për Milanin”.

Nesta u pyet gjithashtu për një mendim në lidhje me pyetjen në lidhje me Gianluigi Donnarumma:

“Unë kurrë nuk kam komentuar në lidhje me këtë pyetje, dhe unë kurrë nuk kam folur në lidhje me të ose Mino Raiola. Sinqerisht nuk më intereson, sepse të gjithë bëjnë zgjedhjet e tyre dhe Milani gjithashtu i bëri ato.

Në futbollin modern, të gjithë bëjnë matematikën e tyre. Nuk më pëlqen të gjykoj zgjedhjen e dikujt sepse të gjithë në jetën e tyre bëjnë atë që u pëlqen”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu