Neser takimi rendesishem ne Nyon, Elliot i gatshem te mbeshtese!

Neser ne Nyon te Frances behet takimi midis UEFA dhe Milan. Nga drejtuesit kuqezi  do te jene te pranishem Marco Fasone si dhe David Han Li krahu i djathte i Yonghong Li Presidentit te Milanit ku do te jene perballe Club Financial Control Body.

Milan pervec dokumentave qe do te paraqese ka dhe nje certifikate per mbeshtetjen e Elliot per cdo financim te mundshem, ky dokument do te paraqitet vetem nese UEFA do te kete akoma dyshime nga presidenca kuqezi.

Po cfare mund te rrezikoje Milan me settlement agreement? Milan mund te marre nje gjobe te majme pervec se mund ti vendoset nje limit shpenzimesh per merkaton per listen ne kupat e europes.

Vendimi do te merret ne maj nga UEFA dhe me pas drejtuesit kuqezinj do te fillojne te programojn merkaton e veres!

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu