“Në një botë normale mbaronte Milan 8, Verona 2! Ishte fati i keq i dekadës”

Milani barazon ndaj Verona 2-2 dhe vazhdon serinë pa humbje radhazi në Serie A. Megjithatë, skuadra e Piolit ishte duke humbur deri në minutën e 93-të.

Skuadra kuqezi bëri shumë raste për të shënuar gola por vetëm dy herë arriti të godiste.

Andrea Vianello, drejtori i Rai Neës dhe tifoz kuqezi, komentoi në Twitter ndeshjen e kësaj mbrëmje midis Milanit dhe Hellas Verona:

“Në një botë normale përfundonte 8 me 2. Në botën paralele të Milanit kundër Verona, doli 2 me 2. Dy pikë të flakura për shkak të një fati dhjetë-vjeçar, pra i dekadës.

Nëse 32 të shtëna në portë nuk janë të mjaftueshme, herën tjetër do të bëjmë 48. Sidoqoftë të parët, përsëri të parët, pak të rraskapitur dhe irritues, por të parët”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu