“Në karrierën time humba një Kupë me dy shtylla! Ky është futbolli. Mos e prekni Colombon”

Stefano Pioli u intervistua nga Milan TV pas fitores së pabesueshme kundër Rio Ave në tokën portugeze. Trajneri kuqezi e vuajti më shumë nga kushdo duke qëndruar në stol në pritje të asaj që mund të ishte mrekullia dhe që erdhi…

“Kjo është hera e parë që diçka e tillë ka ndodhur, ky është futbolli. Sipas mendimit tim, ne gjithashtu e menaxhuam mirë lojën, u befasuam dhe loja u ndërlikua. Në karrierën time kam humbur një finale e Kupës së Italisë për një shtyllë të dyfishtë, penalltitë janë një llotari por djemtë e merituan atë për përpjekjen, për të gjithë punën që është bërë! E qartë që unë jam i kënaqur”.

“Isha gjithmonë i sigurt se djemtë mund të përmbysnin rezultatin. Pastaj në penallti ata patën mundësinë ta mbyllnin atë tre herë, shpresa ishte atje. Do të ishte një mëkat, ishte objektivi i parë sezonal i një rruge të filluar vitin e kaluar. Djemtë e dinë më mirë se unë se ka situata në të cilat duhet të jesh më efektiv. Fillon të ndjesh lodhje, ky është një rezultat i shkëlqyeshëm”.

Për momentin: “Rezultatet pozitive ndihmojnë për tu rikuperuar më shpejt. Grupi nuk do të jetë më problem, ky është një grup që punon mirë, po bën mirë. Ne nuk mendojmë se jemi më të mirët në botë apo në Itali, ne synojmë të jemi konkurrues në nivelin më të lartë. Mund të përmirësohemi”.

Për Colombo: “Unë i dhashë Lorenzo një goditje në shpinë, i thashë se ishte meritë e tij që morëm penalltinë në minutën e 120-të, ai e preku topin aq sa duhej. Për të ishte një paestër e rëndësishme”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu