Në garë me kohën dhe golat! Zbulohet kushti i veçantë që Mandzukic të konfirmohet….

Mandzukic është kthyer, gati dy muaj më vonë. Pas një pauze të gjatë (paraqitja e fundit daton më 18 shkurt, në Ligën e Evropës, në fushën e Crvena Zvezda), sulmuesi kroat u kthye në stërvitje në grup.

Ky duket se është fundi i një mini-kalvari, por edhe fillimi i një rruge të pasigurt, e cila mund të çojë në konfirmim ose lamtumirë…

Po, sepse Mandzukic e ka fatin e tij në duar. Deri më tani ai nuk ka pasur fat (157 minuta të luajtura në të gjitha kompeticionet, vetëm një ndeshje si titullar, në Beograd në fakt), por ai nuk dëshiron të heqë dorë.

Siç raportohet nga La Gazzetta dello Sport, Parma është hapi i parë për të bindur Milanin që ta mbajë.

Dhe nëse nuk është Parma, do të jetë ndeshja tjetër. Sulmuesi dëshiron të provojë se e meriton rrogën që ka: nëse do të arrinte të shënonte të paktën pesë gola – vëzhgon gazeta – kuqezinjtë vështirë se do ta humbnin atë.

PERFORMANCA – Në kontratën e Mandzukic nuk ka asnjë mundësi që parashikon rinovimin automatik në rast kualifikimi për edicionin e ardhshëm të Champions League: në klauzolat e vendosura në janar ka mjaft parametra të performancës.

Mario, pra, do të duhet të luftojë ndeshjet e ardhshme për të merituar Milanin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu