“Në Francë askush nuk e kuptoi PSG me Donnarumma duke pasur Navas! Maignan operacion fantastik i Milanit, supertalent”

Agjenti Bruno Satin, i cili foli për Radio Sportiva, komentoi për çështjen Donnarumma dhe zgjedhjen e Milanit për të vënë bast mbi Mike Maignan:

“Donnarumma te PSG? Në Francë, ky operacion nuk është i qartë, edhe për shkak se Navas ishte pothuajse më i miri i sezonit…

Ky operacion konsiderohet i çuditshëm, nëse në PSG kishte një rol të mbuluar është portieri, por mbase nuk e dimë të gjithë dinamikën.

Maignan? Portieri i nivelit të lartë, ai është një talent,  nuk ka fizikun e Donnarumma por ai është dinamik dhe i mirë me këmbët.

Milani bëri një operacion fantastik. Pioli? Ai është një garanci, një trajner i shkëlqyeshëm dhe një person i shkëlqyeshëm, për të është vetëm fillimi në një Milan që aspiron për qëllime të rëndësishme duke u përqëndruar te lojtarët e rinj”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu