Ndryshim skenari, trajneri e mban! Shuhet pista kuqezi?

Milani nuk është ende një ekip i plotë, disa pjesë mungojnë për të rregulluar stafin në dispozicion të Stefano Pioli. Padyshim që ka tifozë që ëndërrojnë një goditje të mrekullueshme.

Paolo Maldini dhe Frederic Massara duhet të merren me një buxhet në ekuilibër, prandaj ata nuk mund të bëjnë investimet që do të donin. Çdo operacion është i menduar mirë dhe ka buxhete të paracaktuara. Nëse kushtet nuk janë të përshtatshme, kthehet në një qëllim tjetër…

Ndër emrat e rëndësishëm që iu afrua Milanit në këtë sesion të transferimeve të verës është Isco. Duke marrë parasysh kontratën e tij që skadon në qershor 2022, një mundësi e mundshme për shumë ekipe. Agjenti i tij ia propozoi Paolo Maldinit, por negociatat nuk filluan kurrë.

Kostoja e kartonit (të paktën 15 milionë euro) dhe paga (tani është 6-7 milionë neto në sezon) kanë dekurajuar Rossonerët. Dhe nuk ka oferta nga klube të tjera, vetëm sondazhe…

Ndërkohë, faqja zyrtare e gazetës spanjolle AS hap një skenar të ri për të ardhmen e lojtarit 29-vjeçar. Carlo Ancelotti e përdori atë vazhdimisht gjatë ndeshjeve miqësore para sezonit dhe ekziston mundësia që ai të jetë titullar në ndeshjen e javës së parë kundër Alaves.

Kthimi i trajnerit italian, me të cilin ai kishte punuar tashmë në 2013-2015, i dha atij motivime të reja dhe mund të ndryshoje fatin e tij.

Ancelotti ka respekt për lojtarin nga Malaga dhe ka shpenzuar fjalë lavdërimi për të. Nëse largimi dukej i sigurt deri vonë, tani duket se ka shanse për të qëndruar.

Padyshim që ai do të duhet të flasë me Real Madridin për kontratën e tij, duke pasur parasysh se blancos vështirë se do ta mbanin atë pas afatin te caktuar te fundit te qershorit 2022.

Do të shohim nëse Isco është i destinuar të qëndrojë në Spanjë, gjë që AS ka shumë të ngjarë të besojë tani. Sidoqoftë, një transferim në Milano duket i pamundur për shkak të kostove të përmendura më lart.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu