Ndryshim formacioni te Milani, “Pioli ka menduar të heqë dy titullarë për formën atletike. Sulmi me surprizë”

Kanë mbetur rreth 24 orë dhe Milani do të duhet absolutisht të provojë se nuk e kanë humbur mendjen dhe vendosmërinë.

Ekipi i Piolit nesër në mbrëmje kundër Benevento është e detyruar të rinisë rrugëtimin drejt Champions pas dy humbjeve radhazi që e shtynë ekipin në vendin e pestë.

Do të nevojitet Milani më i mirë, me Stefano Pioli i cili u përpoq të motivonte ekipin e tij pas një jave gati tragjike, pas humbjes së dyfishtë kundër Sassuolo dhe Lazio si dhe kaosit të shkaktuar nga pjesëmarrja e tij e mundshme në Super League.

Lajmet e fundit që vijnë nga Milanello duket se tashmë kanë kuptuar se cilat do të jenë zgjedhjet e Piolit.

Disa ndryshime në formacionin fillestar krahasuar me garat e fundit nuk përjashtohen aspak.

Para së gjithash: kthimi i Zlatan Ibrahimovic nga minuta e 1-të.

Pra, Ibrahimovic në qendër të sulmit. Por jo vetëm kaq: ka edhe një ndryshim të befasishëm gjithmonë në departamentin sulmues.

Sipas Sky Sport, duket se Rafael Leao duhet të gjejë një pozicion fillestar në rolin e sulmuesit të majtë, në të cilin ai kishte bërë shumë mirë në fillim të sezonit.

Portugezi do të preferohet në vend të Ante Rebic, një tjetër element zhgënjyes në javët e fundit.

Gjendja e mirë atletike e Leao duhet të jetë vendimtare. Pjesa e dytë e mbrojtjes nuk duhet të nënvlerësohet: një mes Kjaer dhe Tomori do të pushojë, me anglezin të destinuar për stol.

Kthehet kapiteni Romagnoli titullar.

Formacioni i mundshëm: (4-2-3-1) Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Bennacer; Saelemaekers, Calhanoglu, Rafael Leao; Ibrahimovic.

Benevento kthehet në San Siro tre vjet pas suksesit të vitit 2018, kur një gol nga Iemmello i dha atyre fitoren në fushën e Milanos. Skuadra e Pippo Inzaghi ka shumë nevojë për pikë dhe do të paraqitet në shtëpinë e kuqezinjve me thikën midis dhëmbëve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu