Ndizet derbi i merkatos për “fotokopjen” e De Ligt! Por, Ajax ka vendosur superçmim…

Me siguri në janar 2021, Milani do të synojë për të marrë një mbrojtës të ri qendror, gjë që ata dëshironin të bënin edhe në seancën e fundit të transferimeve në verë.

Drejtuesit tashmë janë duke punuar për të studiuar se në cilin profil duhet të përqendrohen.

Ka padyshim më shumë mundës një plan A, një plan B dhe kështu me radhë. Një nga lojtarët që i pëlqen shumë Paolo Maldini dhe Frederic Massara është Perr Schuurs, i lindur në 1999 i cili mori vendin e Matthijs de Ligt te Ajax.

Ai duket pak si qendërmbrojtësi i Juventusit, duke qenë se ai është fizikisht i fortë dhe posedon teknikë të mirë.

Focus on Perr Schuurs, chi è l'erede di de Ligt che ha stregato il Milan -  Fantamagazine

Sipas asaj që është zbuluar nga Calciomercato.com, Interi gjithashtu ka vendosur Schuurs në shënjestër. Garës duhet t’i shtohet edhe Liverpool, i cili për disa muaj do të duhet të bëjë pa Virgil van Dijk dhe në janar 2021 do të ndërhyjë për të marrë një mbrojtës të ri.

Ajax e vlerëson rreth 30 milion euro, por kontrata e tij skadon në qershor 2022. Klubi holandez nuk do të donte ta shiste atë, të paktën në dritaren e transferimit të ardhshëm, por pa rinovim ai përsëri do të detyrohet ta shesë atë deri në verën e ardhshme.

Milani nuk ka gjasa të bëjë një investim të rëndë në janar 2021. Më shumë gjasa që kuqezinjtë të ndjekin një profil që ka një çmim prej rreth 15 milion, të njëjtat që Maldini dhe Massara vendosën në tryezë në fund të seancës së fundit të tregut.

Një lojtar si Schuurs mund të jetë më shumë një objektiv për verën e ardhshme, kur menaxhmenti shpreson të jetë në gjendje të llogarisë – ndoshta – kualifikimin për në Champions League për të pasur më shumë burime për të investuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu