Ndizet derbi i merkatos! Objektivi luan në Ligue 1 dhe me kombëtaren e Argjentinës!

Fikayo Tomori e ka bindur Milanin dhe Paolo Maldini do të bëjë gjithçka për ta mbajtur atë. Ekziston një tarifë  blerje që tashmë dihet nga të gjithë dhe bëhet fjalë për 28 milion euro dhe do të jetë e vështirë të sigurohet një zbritje nga Chelsea.

Me kualifikimin për në Ligën e Kampionëve të ardhshme, shanset për të konfirmuar anglo-kanadezin do të jenë më të larta, por klubi i Milan duhet ende të marrë një mbrojtës të ri qendror.

Në fakt, e ardhmja e Alessio Romagnoli është në ekuilibër dhe pa rinovim të kontratës (skadon në qershor 2022) shitja do të arrijë tashmë në seancën tjetër të verës në tregun e transferimeve…

Një mbrojtës që ka rënë në sy dhe që ndiqet quhet Facundo Medina.

Që në shkurt Milani shfaqi interes për futbollistin që luan te Lens në Francë por që është argjentinas.

14 FACUNDO AXEL MEDINA LENS FOOTBALL : Lens vs Saint Etienne – Ligue 1 Uber Eats – 03/10/2020 FEP/Panoramic PUBLICATIONxNOTxINxFRAxITAxBEL

Lens e bleu atë nga Talleres Cordoba për 3.5 mln euro në verën e vitit 2020

Performanca e mirë në Ligue 1 ka rritur vlerën e kartonit, natyrisht.

Sot Tuttomercatoëeb.com konfirmon që Milani po monitoron Medinën, por është Interi ai që ka lëvizur së fundmi duke kërkuar informacion për lojtarin.

Një negociatë konkrete mund të fillojë gjithashtu në javët e ardhshme.

Mbrojtësi amerikanojugor ka bërë 23 paraqitje midis Ligue 1 dhe Kupës së Francës këtë sezon 2020/2021.

Ai gjithashtu ka shënuar 3 gola.

Dhe tetorin e kaluar ai gjithashtu bëri debutimin e tij në ekipin kombëtar të Argjentinës, duke hyrë në fund të ndeshjes së fituar kundër Bolivisë jashtë fushe.

Medina u trajnua në sektorin e të rinjve të River Plate, një klub legjendar, dhe në vitin 2018 ai u transferua në Talleres për të qenë në gjendje të luante më vazhdimisht dhe të dilte në pah.

Misioni u krye, duke marrë parasysh se dy vjet më vonë Lens e solli atë në Evropë dhe tani ka klube si Milan, Inter dhe të tjerë që e kanë vënë në shënjestër.

Argjentinasi i lindur në 1999 di të luajë si mbrojtës qendror dhe si mbrojtës i majtë, kështu që u jep trajnerëve më shumë mundësi.

Ai me siguri do të largohet nga ekipi i tij aktual në dritaren e merkatos verore.

Ne do të shohim nëse ai do të zbresë në Serie A ose nëse do të vazhdojë karrierën e tij në një kampionat tjetër.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu