Ndizet derbi i merkatos: “Ai sulmues mund të luajë kudo, i ngjan Cavanit!”

Ndër qëllimet e ardhshme të Milanit sigurisht që është ardhja e një pyke sulmuese, disa vjet më i ri se Ibrahimovic dhe Giroud, sulmuesit qendrorë aktualë në dispozicion të Stefano Piolit.

Një ndihmë në këtë kuptim mund të vijë nga Portugalia. Pikërisht nga Lisbona: sot fjalët e Edgardo Lasalvia, agjenti i FIFA -s, i cili ndër të tjera mban autorizimin e një prej sulmuesve më premtues në nivel ndërkombëtar, shfaqen në gazetën sportive Record.

Klienti i tij më i njohur është Darwin Nunez, qendërsulmuesi uruguaian. I pyetur dje nga Fcinternews.it, prokurori pranoi: “Nunez është gati për kërcimin në cilësi, ai mund të luajë për çdo ekip në botë. Ne do të diskutojmë mundësitë e transferimit me drejtuesit e kompanisë nëse është e nevojshme, ashtu siç duhet. Për momentin ne jemi të qetë dhe të lumtur ta shohim atë në fushë”.

Mund të jetë shumë herët për të folur për të, por nuk mund të përjashtohet që Nunez të largohet nga Benfica shumë shpejt. Në kaosin korporativ aktual (po vendoset se kush do të jetë presidenti i ri) merkato gjithashtu mund të preket.

Shumë klube evropiane janë të interesuara për klasën e vitit 1999, por shtypi portugez flet në mënyrë eksplicite për një duel gjithë-italian dhe milanez për Nunez.

Milani dhe Interi tashmë kanë dërguar emisarë për të ndjekur nga afër sulmuesin i cili u rrit te Penarol!

Për Rossonerët, Nunez do të ishte trashëgimtari i caktuar i Zlatan Ibrahimovic, duke pasur parasysh se fizikisht dhe teknikisht ai mund të kujtonte nga distanca cilësitë e kampionit 40-vjeçar.

Lojtari me të cilin Nunez krahasohet më shumë është Edinson Cavani, sulmuesi aktual i Manchester United me të cilin ndan kombësinë uruguajiane. Agjenti konfirmoi ngjashmëritë: “Ata kanë shumë gjëra të përbashkëta. Ne jemi të bindur se Darvini është i destinuar për gjëra të mëdha”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu