“Ndihem lider, kam 4 vite këtu”… Kessie mesazh klubit, Milani përgatitet ta blindojë!

Franck Kessie po luan një sezon si protagonist absolut te Milani kryesues në renditje: me golin e shënuar të shtunën kundër Bologna me një penallti, mesfushori i Bregut të Fildishtë ka barazuar rekordin e tij personal të golave ​​të shënuar në Serie A 2018-2019, duke shkuar në 7 deri tani.

Ish-lojtari i Atalanta është tani një pikë fikse e palëkundshme e ekipit dhe për këtë arsye drejtuesit duan ta blinojnë, duke rinovuar kontratën e tij që skadon më 30 qershor 2022.

Kjo është raportuar nga Corriere dello Sport e cila shpjegon se drejtori i Milanit Maldini dhe ai sportiv Massara tashmë kanë pasur kontakte me agjentin e Kessie për të filluar planifikimin e zgjatjes.

CAGLIARI, ITALY – JANUARY 18: Frank Kessie of Milan looks on before the Serie A match between Cagliari Calcio and AC Milan at Sardegna Arena on January 18, 2021 in Cagliari, Italy. (Photo by Enrico Locci/Getty Images)

Në Casa Milan ata nuk duan të presin shumë gjatë dhe të shmangin tkurrjen në momentin e fundit siç po ndodh tani me Gigio Donnarumma dhe me Hakan Calhanoglu.

“Kam në Milano 4 vjet – pranon ai në Sportmediaset – Kam qenë këtu për një kohë të gjatë dhe kjo më bën të ndihem si lider dhe udhëheqës në fushë”.

Gazzetta dello Sport sakaq shkruan sot se vlera e tij ka prekur të paktën 40 mln eurot në krahasim me 26 që u paguan 4 vite më parë te Atalanta.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu