Navas mendon për Amerikën, PSG tenton Donnarumma! Portieri ia ka bërë të qartë Mino Raiolas

Milani shpreson të jetë në gjendje të rinovojë kontratën e Gianluigi Donnarumma, e cila skadon në qershor 2021 dhe deri më tani ka shprehur gjithmonë qëllimin e tij për të qëndruar.

Por negocimi me Mino Raiola nuk duket i lehtë.

Portieri kuqezi fiton një pagë tashmë shumë të lartë, 6 milion euro neto në vit, por menaxheri po kërkon një rritje dhe gjithashtu shtimin e një klauzole përfundimi që mund të aktivizohet në rast të moskualifikimit në Ligën e Kampionëve.

Negociatat nuk janë të lehta, edhe nëse Milani ka besim në arritjen e nënshkrimit.

Ndërkohë, nga Spanja, Todofichajes.com përsërit se në të ardhmen e Donnarumma mund të ketë një ekip tjetër: Paris Saint-Germain.

Klubi parizien është në rrezik të humbasë Keylor Navas në fund të sezonit, pasi ish-portieri i Real Madrid gjithashtu ka kontratën që i skadon dhe ka pasur kontakte me Inter Miami për të kaluar në MLS te David Beckham.

Leonardo tashmë po mendon për alternativa për portën e PSG-së dhe Donnarumma është mes tyre.

Me siguri drejtuesi brazilian është ngacmuar nga ideja për të marrë një transferim falas duke synuar Gigio.

Por, duhet thënë se dëshira e Donnarumma për të mos lënë Milani si një futbollist i lirë është ende ajo që bën diferencën dhe këtë portieri ia ka përsëritur edhe Raiola, kështu që ndjesia është se do të ketë një zgjatje të kontratës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu