Nata si kapiten, Calabria: Ishte çmenduri! Kur pashë Liverpool kuptova se Serie A…

Davide Calabria, kapiteni i Milanit sonte, komenton në mikrofonat e Sky për nokautin kundër Liverpool:

“Ata filluan vërtet fort, me një ritëm krejtësisht të ndryshëm edhe shume lart ne krahasim me ekipet me të cilat përballemi në Serie A.

Ekip shumë i fortë, me lojtarë fantastikë. Urime kundërshtarit, ne ishim jashtë kontrollit në fillim dhe pastaj gjetëm ekuilibrin e duhur.

Duhet t’i kushtojmë vëmendje detajeve, të tilla si mos marrja e dy golave ​​sic ndodhi në pjesën e dytë.

Është normale të luftojmë, jemi kthyer në Ligën e Kampionëve pas 7 vitesh. Ne duhet ta vlerësojmë këtë humbje. Për mua është krenari të jem këtu me shiritin e kapitenit, në një teatër të çmendur si ky”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu