Nata e gjatë e Ibrahimovic! Festa surprizë. Ribashkohen disa kuqezi, pritet ekipi (VIDEO+FOTO)

Dje Zlatan Ibrahimovic mbush 40 vjeç dhe sigurisht që do të donte te festonte me një gol, por për shkak të një problemi fizik ai nuk mund të thirrej për Atalanta-Milan. Sidoqoftë ekipi fitoi dhe bindi në Bergamo, kështu që ai do të jetë i lumtur sepse ka marre dhuraten qe deshironte…

Nga Sky Sport ata bënë të ditur se gruaja e tij Helena kishte organizuar një festë surprizë për qendërsulmuesin suedez në Milano. Miqtë, shokët e skuadrës, ish -shokët e skuadrës dhe njerëzit e tjerë të afërt me lojtarin moren pjesë në ngjarje. Natyrisht, ata qe luajten ndaj Atalanta-s mbërriten më vonë në feste.

Sulmuesi suedez, i përshëndetur nga muzika që e kishte shoqëruar në mbrëmjet e tij në Sanremo, e gjeti veten në fytyrat e njohura të hotelit Hyatt Centric të cilët e shoqëruan gjatë gjithë karrierës së tij të gjatë si futbollist.

Nga Verratti te Sirigu, nga Zambrotta te Ambrosini, nga Cassano te Gattuso, Oddo dhe agjenti i tij Mino Raiola: të gjithë të pranishëm për të festuar 40 vjetorin e kampionit suedez të Milanos!

Fotot dhe videot e festës së 40 -vjetorit të Ibrahimovic janë tashmë në rrjetet sociale. Ndër të pranishmit është Massimo Oddo, i cili luajti me të në sezonin 2010/2011 dhe së bashku fituan një Scudetto.

Ai ishte i pari që postoi përmbajtje në Instagram. Massimo Ambrosini dhe Gennaro Gattuso gjithashtu mund të shihen, dy të tjerë që luajtën me Zlatan te kuqezinjte.

Në orët e ardhshme, me siguri do të dalin imazhe të ndryshme të ngjarjes kushtuar ditëlindjes së 40 -të të kampionit skandinav…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu