Nastasic ishte drejt Milanit! Elliott bllokoi gjithçka jo për motiv ekonomik

Në dritaren e fundit të tregut të transferimeve, u përmend disa herë mundësia që Milan të merrte Matija Nastasic për të përforcuar mbrojtjen. Një opsion që sipas disa burimeve ishte shumë konkret.

Sidoqoftë, në fund, kuqezinjtë vendosën të mos arrinin akordin për transferimin e ish-mbrojtësit të Fiorentina dhe Manchester City, por Paolo Maldini dhe Frederic Massara u dhanë përparësi profileve të tjera edhe pse asnjë lojtar i ri nuk mbërriti në mbrojtjen e Stefano Pioli.

Siç u shpjegua nga Calciomercato.com, Milani vlerësoi hipotezën e Nastasic dhe më pas hoqi dorë nga rekomandimi i Elliott Management.

Në të vërtetë, pronarët kuqezi dhanë një mendim negativ për një investim te lojtari serb. Arsye? Lëndimet e tij të shpeshta.

Serbi 27-vjeçar ka pasur disa probleme fizike në vitet e fundit dhe udhëheqësit e Milanit preferuan të shmangin marrjen e një rreziku. Në sezonin aktual ai po luan vazhdimisht, por duhet thënë se Schalke 04 pëson shumë gola dhe është në zonën e rënies.

Një tjetër qendror i Schalke 04 i cili kishte përfunduar në fokusin kuqezi është Ozan Kabak. Megjithatë, ish-lojtari i Stuttgart kishte qenë subjekt i një marrëveshje të vërtetë.

Sidoqoftë, klubi i Gelsenkirchen hodhi poshtë propozimet e bëra nga Maldini dhe Massara. Mund të flitet sërish në tregun e janarit 2021.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu