Napoli-Milan, telashe të reja për trajnerin Gattuso!

Problemet te Napoli nuk duket se ndalen. Gennaro Gattuso po lufton me disa ndalesa të lojtarëve kryesorë dhe në funksion të ndeshjes kundër Milanit situata të ndryshme do të duhet të vlerësohen.

Ende e gjitha për të kuptuar se si është Osimhen është në të vërtetë. Kushtet reale të nigerianit do të dihen kur ai të kalojë dyert e Castel Volturno por problemet serioze duket se shmangen.

Prania e tij, si dhe ajo e Ospina, i cili humbi ndeshjen e fundit të Kolumbisë për shkak të disa problemeve të papërcaktuara fizike, është ende në dyshim serioz.

Një tjetër element që rrezikon të humbasë ndeshjen kundër Milanit, një ndeshje e veçantë për të, është Bakayoko.

Napoli dje shkroi se mesfushori nuk ishte stërvitur për shkak të sëmundjes së lehtë. Nga sa u raportua nga media të ndryshme, lojtari kishte ethe të larta por nuk duhet të ishte Covid-19.

Kush do të humbasë sigurisht ndeshjen të dielën në mbrëmje në San Paolo është Hysaj, që rezultoi pozitiv dhe tashmë i izoluar. Është ende herët për të kuptuar nëse Gattuso nuk do të jetë në gjendje të llogarisë këta lojtarë, por është e qartë se nuk është saktësisht mënyra më e mirë për t’u paraqitur në një ndeshje të rëndësishme si ajo kundër Milanit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu