Napoli-Milan dhe ai bosht merkatoje dikur… “Kessie mund të ishte sot me Gattuso”

Napoli dhe Milan do të takohen kundër njëri-tjetrit të dielën në mbrëmje për ndeshjen e madhe të javës së tetë të kampionatit.

Të dy ekipet jo vetëm që shpesh kanë luftuar për të njëjtin qëllim të sezonit, por gjithashtu kanë biseduar në lidhje me tregun e transferimeve.

Ish-drejtori sportiv kuqezi Massimiliano Mirabelli, i cili foli në Calcio Napoli 24 Live, zbuloi një prapaskenë që mund të ishte konsumuar në aksin Milan-Napoli.

E para ka të bëjë me José Callejon, sot te Fiorentina por që dikur luante te Napoli:

“Gattuso e pëlqente shumë dhe Rino po drejtonte Milanin në atë kohë. Unë shpesh flisja me agjentin e tij, por nga vullneti i Napolit asgjë nuk rezultoi”.

Kishte gjithashtu thashetheme për një shkëmbim të zhurmshëm: “Napoli do të kishte dashur Kessie. Ne e rrëmbyem atë nga Roma në ditët e fudnit në vitin 2017 dhe vendosëm të vëmë bast me forcë te Franck.

Nëse ai do të kishte shkuar në Napoli do të ishte shkatërruese, Gattuso e vlerëson atë dhe e njeh shumë mirë”.

Në fund, pra, Callejon mbeti në Napoli deri në gushtin e kaluar, kur skadoi kontrata e tij. Nga ana tjetër, Kessie është aktualisht një lojtar shumë titullar i Milanit, përkundër faktit që Napoli e ka kërkuar dhe e kërkon me ngulm.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu