“Na mungon pak besimi, kualifikimi pozitiv. Nuk jemi të kënaqur me lojën”

Rade Krunic foli për mikrofonat e Milan TV pas ndeshjes. Boshnjaku u ndërrua pas 45′ të para.

“Kualifikimi është gjëja më e rëndësishme, duhet të na japë besimin që na mungonte pak. Thjesht na duhet një ndeshje e mirë dhe e gjen veten. Ne nuk jemi të kënaqur me lojën, por e rëndësishme ishte të kalonim turin”.

“Crvena kishte më shumë ditë për ta përgatitur ndeshjen, ata kanë gjithë kohën për të përgatitur lojëra si kjo. Për fat të keq kishte më pak hapësirë ​​sot, por e rëndësishme është të kesh kaluar raundin. Duhet të na japë besim, të dielën kemi mundësinë të fitojmë një ndeshje të madhe”.

“Pas disa rezultateve jo aq të mira sa prisnim, një fitore mund të na japë besim. Ne duhet të përpiqemi të bëjmë më të mirën tonë dhe ta përgatisim mirë ndeshjen”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu